POSLEDNÍ SKAUT knírač malý černostříbřitý

Jak jsem změnila barvu

Když byly Erikovi 3 roky a já asistovala u porodu jeho štěňátek, začala jsem přemýšlet o vlastní chovatelské dráze. Přirozeně jsem plánovala zakoupení fenečky KM P+S, ale osud rozhodl jinak. Paní chovatelka mého psa mi nabídla 16-ti měsíční uchovněnou fenku KM černotříbřitého z její chovatelské stanice, kterou majitelé již nechtěli. Tak jsem se stala majitelkou první fenky jménem SUSSAN VĚČNÝ RIVAL, zakladatelky mé chovatelské stanice POSLEDNÍ SKAUT.

sussan.jpg, 12kB

Fenečka nebyla zrovna v idealní konidici, fyzicky jsem ji dala dohromady asi za tři měsíce, psychiku se tak rychle spravit nepodařilo, což se projevilo hlavně při prvním porodu, kdy odmítla pečovat o štěňátka. Postupně se však zlepšovala a dalším potomkům byla již dobrou matkou (celkem 14 štěňat ve 4 vrzích). Exteriéově to byla fenka velice slušná, dosáhla titulů 2x Vítěz třídy, ČKŠ, CAC, výstavy však pro ni byly stresujicí, proto jsem ji raději dále nevystavovala.

Všechna její štěňátka jsou podle majitelů v dospělosti vyrovnaná, dobrá povahy i exteriéru (více v sekci odchovy). Dnes v dobré kondici překročila věk 14 let, což jsem vzhledem k jejímu povedenému startu do života ani nečekala.

Tak ať ti jsi ještě dlouho a díky za vše, Safírku.